Nápojový lístek

Nápojový lístek

Nápojový lístek
Happy hour je od 17:00 do 19:00. Pouze v Absintherii náměstí Franze Kafky.
Drink měsíce

Absinth Wasabi Rhubarb

Absinth Wasabi Rhubarb

Specialita podniku, originální cocktail s neobvyklou kombinací chutí. Drink je zároveň sladký i kyselý se špetkou pikantnosti na jazyku. Podáváme s absintovou cukrovou vatou posypanou mletým bílým pepřem.

Absinth 35 - Pampeliškový sirup - Wasabi - Čerstvá citronová šťáva - Rebarborové pyré

Články

Kde se vzali naše domácí sirupy

Kde se vzali naše domácí sirupy

Na našem zimním nápojovém lístku najdete koktejly ochucené naším domácím pampeliškovým nebo kopřivovým sirupem. Na jejich výrobu jsme ručně nasbírali okolo 1800 pampelišek a asi 30 kg kopřiv!!!

Louky jižních Čech, třeste se, příští sezónu jsme zpět s ještě větším pytlem! :-D

Nápoj měsíce: Absinth Wasabi Rhubarb

Nápoj měsíce: Absinth Wasabi Rhubarb

Už jste ochutnali naši specialitu, Absinth Wasabi Rhubarb? Tento originální cocktail vás překvapí zajímavou kombinací chutí - je sladký díky rebarboře a domácím pampeliškovém sirupu, je kyselý díky čerstvé citronové šťávě, je lehce pikantní díky špetce wasabi. Drink je navíc podáván v neobvyklé karafě ve tvaru žárovky a doplněn porcí zelené absintové cukrové vaty, posypané čerstvě mletým bílým pepřem. Opravdová symfonie chutí! Přijďte se přesvědčit!

Veselé Vánoce!

Veselé Vánoce!

Celý tým Absintherie Vám přeje krásné Vánoce a šťastný vstup do nového roku! Užijte si pohodu se svými rodinami a přáteli, a pak přijďte slavit s námi :-P

Na Štědrý večer, tedy 24.12., bude na jediný den v roce celá Absintherie zavřená. Hned 25. prosince už se na Vás ale těšíme!

Nápoj měsíce: Absinth Colada - klasický drink v neobvyklém hávu!

Nápoj měsíce: Absinth Colada - klasický drink v neobvyklém hávu!

Jeden z našich populárních drinků - Absinth Colada, je twistem klasické Piña Colady, založená na originálním absintu Absinth Beetle. Přijďte vyzkoušet úžasnou chuť ananasu v neobvyklé kombinaci. Podáváme v exkluzivním lázeňském pohárku zdobeném motivy Absintherie. Cena: 185 Kč. 

Máme pro vás nové zimní menu!

Máme pro vás nové zimní menu!

ZIma se nám pomalu blíží, a s ní je tu již tradičně i nový sezónní nápojový lístek v Absintherii. Potřebujete něco, co vás zahřeje v těchto chladných dnech? Nebo vás nakopne po celém dni v práci či na toulkách Prahou? Pak jistě víte, kam zamířit ;)

O nás

Dobrý den vážení přátelé,

vítejte v našem podniku Absintherie Bar a Muzeum.

Bar a muzeum Absintherie jsme pro vás otevřeli před několika lety, abychom vás seznámili nejen s chutí dobrého absintu, ale také s jeho správným servírováním. Náš proškolený personál vám ochotně zodpoví vaše otázky ohledně všech produktů, které v Absintherii nabízíme, a předvede vám způsob správného podávání.

Naším posláním je vyvrátit vám všechny fámy a pověry o absintu, zelených lítajících vílách apod. Mnoho lidí má stále zaevidováno, že absint je něco strašného a zakázaného. Avšak v dnešní době je absint prémiovým alkoholem, který je získáván jako čistý bylinný destilát. Proto Vám chceme vyvrátit, že absint musí být zelený, a že když jej ochutnáte, budou se s vámi dít zvláštní věci.

V naší Absintherii můžete ochutnat kolem 60 druhů absintu. Z těchto absintů jsme pro vás vytvořili i speciální absintové cocktaily, absintovou zmrzlinu či tříšť. Najdete zde i absintové pivo, absintovou čokoládu a další produkty z absintu. Proto si u nás může vybrat opravdu každý.

Absintherie není jen bar, ale také absintové muzeum. Jsme jedni z nevětších sběratelů absintu a předmětů s ním spojených ve střední Evropě. Najdete zde cca 250 různých lahví absintu z celého světa. Některé exponáty jsou na prodej, ale většina lahví už není k dostání na trhu a můžete si je prohlédnout pouze v naší Absintherii. Dále zde vystavujeme i fontány, speciální sklo, síta a další pomůcky, které se používají při servírování absintu.

V naší Absintherii  naleznete také absintový obchod. Zde si můžete zakoupit celé lahve i nářadí k servírování absintu nebo upomínkový předmět z vašeho posezení na tomto originálním místě.

Navštívit nás můžete buďto v provozovně v Jilské ulici, nebo na Náměstí Franze Kafky. Z každé provozovny vyzařuje trochu jiná atmosféra, proto vám nic nebrání tomu, abyste zavítali do obou. V Absintherii v Jilské navíc pořádáme pravidelné výstavy obrazů či fotografií, a v některé dny vám k posezení hraje náš pan pianista. Pokud jste tedy už u nás byli, nevadí, rádi vás uvidíme znovu.

Těšíme se na vaši návštěvu a přejeme krásný absintový zážitek.

Otevírací doba

Po 12:00 - 24:00
Út 12:00 - 24:00
St 12:00 - 24:00
Čt 12:00 - 24:00
12:00 - 24:00
So 12:00 - 24:00
Ne 12:00 - 24:00

Kde jsme

Absintherie Jilská

Jilská 7, 110 00 Praha - Staré Město
GPS: 50°05'6,95"N 14°25'8,43"E
Mapa

Absintherie Náměstí Franze Kafky

U Radnice 14/8, Náměstí Franze Kafky
110 00 Praha - Staré Město
GPS: 50°5'15,03"N 14°25'9,43"E
Mapa

Kontakt

Absintherie Franz Kafka str.
Tel: 273 132 612 E-mail: absintherie@absint.cz
Zodpovědný vedoucí: Jiří Kořínek
Absintherie Jilská str.
Tel: 224 251 999 E-mail: absintherie@absint.cz
Zodpovědný vedoucí: Jiří Kořínek