Nápojový lístek

Nápojový lístek

Nápojový lístek
Happy hour je od 17:00 do 19:00.
Drink měsíce

Články

Nové zimní menu je tady!

Nové zimní menu je tady!

Přijďte ochutnat nové koktejly nebo se ohřát nad oblíbenými teplými nápoji z naší zimní nabídky. 

Ukažte světu, že jste hrdý fanda Absinthu!

Ukažte světu, že jste hrdý fanda Absinthu!

Chystáme pro vás žhavou novinku: naše vlastní autorská trička! Již brzy!

 

Absinthe Bovet - Tradiční výroba podle letité tajné receptury

Absinthe Bovet - Tradiční výroba podle letité tajné receptury

Jedním ze stovky absinthů v naší nabídce je Absinthe Bovet, švýcarský absint špičkové kvality. Vyrábí se v hlavním středisku oblasti Val-de-Travers, v Môtiers, které bývalo významným centrem produkce absintu až do roku 1910, kdy byl absint zákonem zakázán.

Destilerii vede místní rodák, Willy Bovet, původní profesí hodinář a majitel černé palírny. Ten získal své bohaté knowhow od svého předchůdce, pana Bobillera, narozeného již v roce 1911. Všechno kolem výroby absintu je opředeno tajemstvím – ať už výběr a kvalita bylin, metoda jejich sušení, nebo například vlastní řemeslná destilace.  

Bovetův absint obsahuje 10 aromatických léčivých bylin – např. pelyněk pravý, pelyněk pontický či mátu. Byliny pochází buďto přímo z Willyho zahrady, nebo z produkce místních farmářů.

Byliny se suší tradičním způsobem – svázány v trsech se pověsí na dobře větrané místo. Poté jsou použity při maceraci a nakonec destilaci. Také destilační zařízení bylo vyrobeno místním řemeslníkem, Rolandem Thonneyem, a představuje tak další zajímavý aspekt této jedinečné domácí výroby absintu. 

Drink měsíce: Honey Lilly

Osvěžující melounovo-medový drink pro horké letní dny. 

Absinth 35 - Petit Frere Pure – čerstvý meloun – med – máta - citronová šťáva

Získali jsme certifikát výjimečnosti 2015 od Tripadvisor

Získali jsme certifikát výjimečnosti 2015 od Tripadvisor

Děkujeme za Vaše pozitivní hodnocení. Náš profil naleznete ZDE

O nás

Dobrý den vážení přátelé,

vítejte v našem podniku Absintherie Bar a Muzeum.

Bar a muzeum Absintherie jsme pro vás otevřeli před několika lety, abychom vás seznámili nejen s chutí dobrého absintu, ale také s jeho správným servírováním. Náš proškolený personál vám ochotně zodpoví vaše otázky ohledně všech produktů, které v Absintherii nabízíme, a předvede vám způsob správného podávání.

Naším posláním je vyvrátit vám všechny fámy a pověry o absintu, zelených lítajících vílách apod. Mnoho lidí má stále zaevidováno, že absint je něco strašného a zakázaného. Avšak v dnešní době je absint prémiovým alkoholem, který je získáván jako čistý bylinný destilát. Proto Vám chceme vyvrátit, že absint musí být zelený, a že když jej ochutnáte, budou se s vámi dít zvláštní věci.

V naší Absintherii můžete ochutnat kolem 60 druhů absintu. Z těchto absintů jsme pro vás vytvořili i speciální absintové cocktaily, absintovou zmrzlinu či tříšť. Najdete zde i absintové pivo, absintovou čokoládu a další produkty z absintu. Proto si u nás může vybrat opravdu každý.

Absintherie není jen bar, ale také absintové muzeum. Jsme jedni z nevětších sběratelů absintu a předmětů s ním spojených ve střední Evropě. Najdete zde cca 250 různých lahví absintu z celého světa. Některé exponáty jsou na prodej, ale většina lahví už není k dostání na trhu a můžete si je prohlédnout pouze v naší Absintherii. Dále zde vystavujeme i fontány, speciální sklo, síta a další pomůcky, které se používají při servírování absintu.

V naší Absintherii  naleznete také absintový obchod. Zde si můžete zakoupit celé lahve i nářadí k servírování absintu nebo upomínkový předmět z vašeho posezení na tomto originálním místě.

Navštívit nás můžete buďto v provozovně v Jilské ulici, nebo na Náměstí France Kafky. Z každé provozovny vyzařuje trochu jiná atmosféra, proto vám nic nebrání tomu, abyste zavítali do obou. V Absintherii v Jilské navíc pořádáme pravidelné výstavy obrazů či fotografií, a v některé dny vám k posezení hraje náš pan pianista. Pokud jste tedy už u nás byli, nevadí, rádi vás uvidíme znovu.

Těšíme se na vaši návštěvu a přejeme krásný absintový zážitek.

Otevírací doba

Po 12:00 - 24:00
Út 12:00 - 24:00
St 12:00 - 24:00
Čt 12:00 - 24:00
12:00 - 24:00
So 12:00 - 24:00
Ne 12:00 - 24:00

Kde jsme

Absintherie Jilská

Jilská 7, 110 00 Praha - Staré Město
GPS: 50°05'6,95"N 14°25'8,43"E
Mapa

Absintherie Náměstí Franze Kafky

U Radnice 14/8, Náměstí Franze Kafky
110 00 Praha - Staré Město
GPS: 50°5'15,03"N 14°25'9,43"E
Mapa

Kontakt

Absintherie Frantz Kafka str.
Tel: 273 132 612 E-mail: absintherie@absint.cz
Zodpovědný vedoucí: Jiří Kořínek
Absintherie Jilská str.
Tel: 224 251 999 E-mail: absintherie@absint.cz
Zodpovědný vedoucí: Jiří Kořínek