Nápojový lístek

Nápojový lístek

Nápojový lístek
Happy hour je od 17:00 do 19:00. Pouze v Absintherii náměstí Franze Kafky.
Drink měsíce

Absinth Colada

Absinth Colada

Klasický drink v neobvyklém hávu! Podáváme v exkluzivním lázeňském pohárku zdobeném motivy Absintherie.

Absinth Beetle - Kokokosvé mléko - Kokosový sirup - Dýňové pyré - Ananasový džus

Články

Nápoj měsíce: Absinth Colada - klasický drink v neobvyklém hávu!

Nápoj měsíce: Absinth Colada - klasický drink v neobvyklém hávu!

Jeden z našich populárních drinků - Absinth Colada, je twistem klasické Piña Colady, založená na originálním absintu Absinth Beetle. Přijďte vyzkoušet úžasnou chuť ananasu v neobvyklé kombinaci. Podáváme v exkluzivním lázeňském pohárku zdobeném motivy Absintherie. Cena: 185 Kč. 

Máme pro vás nové zimní menu!

Máme pro vás nové zimní menu!

ZIma se nám pomalu blíží, a s ní je tu již tradičně i nový sezónní nápojový lístek v Absintherii. Potřebujete něco, co vás zahřeje v těchto chladných dnech? Nebo vás nakopne po celém dni v práci či na toulkách Prahou? Pak jistě víte, kam zamířit ;)

Návštěva destilerky L'or Special Drinks

Návštěva destilerky L'or Special Drinks

Aby měli naši zaměstnanci dostatečný přehled o absintech, a informace Vám mohli předávat dál, začali jsme s celým týmem Absintherie pořádat exkurze do palíren absintu. První destilerka, kterou jsme navštívili, se nachází v malém městečku Prádlo u Nepomuka a patří firmě L'or Special Drinks. Vyrábí se zde například Absinth 35, Absinth King of Spirits, Absinth Beetle, Staroplzenecký, Petit Frere Pure a Natural, Absinth Red, ... 

Během naší návštěvy jsme viděli pálení Staroplzeneckého absintu, a lahvování vodky White Widow Cannabis. Pro nás všechny to byl nevšední zážitek :)

Prodej absintu po lahvích rozšířen

Prodej absintu po lahvích rozšířen

Rozšířili jsme pro Vás sortiment absintů prodávaných s sebou po lahvích - nyní nabízíme kolem 25 různých lahví absintu. U mnohých z těchto prvotřídních švýcarských či francouzských absintů jsme výhradními dovozci, nemůžete je tedy v Praze koupit nikde jinde než u nás! Umíte si představit lepší dárek či suvenýr z Vašeho výletu do Prahy? 

Jarní rekonstrukce v Absintheriích

Jarní rekonstrukce v Absintheriích

Vážení přátelé Absintu,

Obě naše Absintherie prochází velkou změnou a jsou tedy kompletně uzavřeny. Již brzy se na ně můžete těšit ve zbrusu novém kabátu! Absintherie na Náměstí Franze Kafky otevírá již 2.3., bar v Jilské můžete navštívit od 17.3. Určitě přijďte, bude to stát za to! Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás!

O nás

Dobrý den vážení přátelé,

vítejte v našem podniku Absintherie Bar a Muzeum.

Bar a muzeum Absintherie jsme pro vás otevřeli před několika lety, abychom vás seznámili nejen s chutí dobrého absintu, ale také s jeho správným servírováním. Náš proškolený personál vám ochotně zodpoví vaše otázky ohledně všech produktů, které v Absintherii nabízíme, a předvede vám způsob správného podávání.

Naším posláním je vyvrátit vám všechny fámy a pověry o absintu, zelených lítajících vílách apod. Mnoho lidí má stále zaevidováno, že absint je něco strašného a zakázaného. Avšak v dnešní době je absint prémiovým alkoholem, který je získáván jako čistý bylinný destilát. Proto Vám chceme vyvrátit, že absint musí být zelený, a že když jej ochutnáte, budou se s vámi dít zvláštní věci.

V naší Absintherii můžete ochutnat kolem 60 druhů absintu. Z těchto absintů jsme pro vás vytvořili i speciální absintové cocktaily, absintovou zmrzlinu či tříšť. Najdete zde i absintové pivo, absintovou čokoládu a další produkty z absintu. Proto si u nás může vybrat opravdu každý.

Absintherie není jen bar, ale také absintové muzeum. Jsme jedni z nevětších sběratelů absintu a předmětů s ním spojených ve střední Evropě. Najdete zde cca 250 různých lahví absintu z celého světa. Některé exponáty jsou na prodej, ale většina lahví už není k dostání na trhu a můžete si je prohlédnout pouze v naší Absintherii. Dále zde vystavujeme i fontány, speciální sklo, síta a další pomůcky, které se používají při servírování absintu.

V naší Absintherii  naleznete také absintový obchod. Zde si můžete zakoupit celé lahve i nářadí k servírování absintu nebo upomínkový předmět z vašeho posezení na tomto originálním místě.

Navštívit nás můžete buďto v provozovně v Jilské ulici, nebo na Náměstí Franze Kafky. Z každé provozovny vyzařuje trochu jiná atmosféra, proto vám nic nebrání tomu, abyste zavítali do obou. V Absintherii v Jilské navíc pořádáme pravidelné výstavy obrazů či fotografií, a v některé dny vám k posezení hraje náš pan pianista. Pokud jste tedy už u nás byli, nevadí, rádi vás uvidíme znovu.

Těšíme se na vaši návštěvu a přejeme krásný absintový zážitek.

Otevírací doba

Po 12:00 - 24:00
Út 12:00 - 24:00
St 12:00 - 24:00
Čt 12:00 - 24:00
12:00 - 24:00
So 12:00 - 24:00
Ne 12:00 - 24:00

Kde jsme

Absintherie Jilská

Jilská 7, 110 00 Praha - Staré Město
GPS: 50°05'6,95"N 14°25'8,43"E
Mapa

Absintherie Náměstí Franze Kafky

U Radnice 14/8, Náměstí Franze Kafky
110 00 Praha - Staré Město
GPS: 50°5'15,03"N 14°25'9,43"E
Mapa

Kontakt

Absintherie Franz Kafka str.
Tel: 273 132 612 E-mail: absintherie@absint.cz
Zodpovědný vedoucí: Jiří Kořínek
Absintherie Jilská str.
Tel: 224 251 999 E-mail: absintherie@absint.cz
Zodpovědný vedoucí: Jiří Kořínek