Nápojový lístek

Nápojový lístek

Nápojový lístek
Happy hour je od 17:00 do 19:00.
Drink měsíce

Články

Drink měsíce: Honey Lilly

Osvěžující melounovo-medový drink pro horké letní dny. 

Absinth 35 - Petit Frere Pure – čerstvý meloun – med – máta - citronová šťáva

Získali jsme certifikát výjimečnosti 2015 od Tripadvisor

Získali jsme certifikát výjimečnosti 2015 od Tripadvisor

Děkujeme za Vaše pozitivní hodnocení. Náš profil naleznete ZDE

Nové letní menu

Nové letní menu

Představujeme Vám naše nové letní menu. Na co se můžete těšit? Rozšíření počtu rozlévaných absintů na 100 - Nové osvěžující koktejly - Návrat Vaší oblíbené absintové zmrzliny - Na své si tedy přijde opravdu každý! Těšíme se na Vás.

Drink měsíce: Absinth Apple Martini

Absinth 35 - Petit Frere Pure - čerstvé jablko - citronová šťáva - cukr

Svěží drink s rozdrceným čerstvým jablkem a lehkým nádechem anýzu.

Drink měsíce: Absinth Treacle

Drink měsíce: Absinth Treacle

Absinth 35 - Petit Frere Natural - Angostura Bitter - Cukr muscovado - Jablečný juice

Neobvyklou kombinaci macerovaného a destilovaného absintu výborně podtrhuje cukr muscovado. Jemná, lehce karamelová chuť je ještě podpořená jablečným džusem. Z destilovaného absintu je vytvořena absintová ledová koule, která se pomalu rozpouští do nápoje, v němž se tak pomalu rozvíjí anýzová chuť. Přijďte ochutnat.

O nás

Dobrý den vážení přátelé,

vítejte v našem podniku Absintherie Bar a Muzeum.

Bar a muzeum Absintherie jsme pro vás otevřeli před několika lety, abychom vás seznámili nejen s chutí dobrého absintu, ale také s jeho správným servírováním. Náš proškolený personál vám ochotně zodpoví vaše otázky ohledně všech produktů, které v Absintherii nabízíme, a předvede vám způsob správného podávání.

Naším posláním je vyvrátit vám všechny fámy a pověry o absintu, zelených lítajících vílách apod. Mnoho lidí má stále zaevidováno, že absint je něco strašného a zakázaného. Avšak v dnešní době je absint prémiovým alkoholem, který je získáván jako čistý bylinný destilát. Proto Vám chceme vyvrátit, že absint musí být zelený, a že když jej ochutnáte, budou se s vámi dít zvláštní věci.

V naší Absintherii můžete ochutnat kolem 60 druhů absintu. Z těchto absintů jsme pro vás vytvořili i speciální absintové cocktaily, absintovou zmrzlinu či tříšť. Najdete zde i absintové pivo, absintovou čokoládu a další produkty z absintu. Proto si u nás může vybrat opravdu každý.

Absintherie není jen bar, ale také absintové muzeum. Jsme jedni z nevětších sběratelů absintu a předmětů s ním spojených ve střední Evropě. Najdete zde cca 250 různých lahví absintu z celého světa. Některé exponáty jsou na prodej, ale většina lahví už není k dostání na trhu a můžete si je prohlédnout pouze v naší Absintherii. Dále zde vystavujeme i fontány, speciální sklo, síta a další pomůcky, které se používají při servírování absintu.

V naší Absintherii  naleznete také absintový obchod. Zde si můžete zakoupit celé lahve i nářadí k servírování absintu nebo upomínkový předmět z vašeho posezení na tomto originálním místě.

Navštívit nás můžete buďto v provozovně v Jilské ulici, nebo na Náměstí France Kafky. Z každé provozovny vyzařuje trochu jiná atmosféra, proto vám nic nebrání tomu, abyste zavítali do obou. V Absintherii v Jilské navíc pořádáme pravidelné výstavy obrazů či fotografií, a v některé dny vám k posezení hraje náš pan pianista. Pokud jste tedy už u nás byli, nevadí, rádi vás uvidíme znovu.

Těšíme se na vaši návštěvu a přejeme krásný absintový zážitek.

Otevírací doba

Po 12:00 - 24:00
Út 12:00 - 24:00
St 12:00 - 24:00
Čt 12:00 - 24:00
12:00 - 24:00
So 12:00 - 24:00
Ne 12:00 - 24:00

Kde jsme

Absintherie Jilská

Jilská 7, 110 00 Praha - Staré Město
GPS: 50°05'6,95"N 14°25'8,43"E
Mapa

Absintherie Náměstí Franze Kafky

U Radnice 14/8, Náměstí Franze Kafky
110 00 Praha - Staré Město
GPS: 50°5'15,03"N 14°25'9,43"E
Mapa

Kontakt

Absintherie Frantz Kafka str.
Tel: 273 132 612 E-mail: absintherie@absint.cz
Zodpovědný vedoucí: Jiří Kořínek
Absintherie Jilská str.
Tel: 224 251 999 E-mail: absintherie@absint.cz
Zodpovědný vedoucí: Jiří Kořínek